whatsap

Hasta Nakil Ambulansı

Hasta Nakil Ambulansı

Sağlık her şeyden önce gelmektedir. Beklenmedik hastalık ya da kaza gibi durumlarda hastaların taşınması için Hasta Nakil Ambulansı Hizmeti almak gerekmektedir. Hastanelerin birçoğu sınırlı sayıda ambulansa sahip olduğu için hastaların sürekli ambulans isteyebilmeleri pek mümkün olmamaktadır. Bu gibi durumlarda da özel hasta nakil ambulansları devreye girmektedir.

Özel hasta nakil ambulansları genel olarak bir hastaneye bağlı olmadan hizmet veren ambulanslar olmaktadır. Bu ambulanslarda normal bir hastane ambulansında bulabileceğiniz hemen hemen her şey bulunmaktadır. Her birinin kendine özel çalışan sağlık ekibi bulunmaktadır. Bu ekip sayesinde normal bir hastane ambulansında alabileceğiniz tüm hizmetleri alabilmeniz mümkün olmaktadır.

Hastanın Nakil Transferi Nasıl Yapılır?

Kendiniz için ya da bir hastanız için Hasta Nakil Ambulans veya Kiralık Ambulans taleplerinizi, firmamızın müşteri hizmetleri çağrı merkezi üzerinden yapabilmeniz mümkündür. Çağrınızı yaptıktan sonra ise uzman ve eğitimli personelimiz tarafından gerekli bilgilendirmeler tarafınıza yapılacaktır.

Bu aşamada öncelikle hastanın güncel durumu hakkında bilgi istenmektedir. Eğer hastanın durumu ciddiyse, yani klinik bir vaka olarak değerlendirilirse, hastanın adres bilgileri hastaya en yakın olan ekibe iletilir ve ekip en kısa sürede hastanın yanına ulaşır. Hastanın yanına ulaşan ekip, ilk muayenesini hemen yapmaya başlar ve genel olarak olası riskleri hesaplar. Ardından da en hızlı şekilde hastayı hastaneye ulaştırır. Eğer hasta hastaneye yetişemeyecek kadar yoğun olursa da ambulans ekibi ilk müdahaleyi yapmak için çaba gösterir.

Hastanın ulaştırılacağı hastaneye kadar sağlık ekibi tarafından bulguları not edilir ve hastaneye ulaşınca doktorlara gerekli bilgiler eksiksiz olarak iletilir. Ardından da sağlık merkezinde elde edilen tüm veriler ve bulgular ışığında hasta yetkililere teslim edilerek işlem tamamlanmış olur. Ancak eğer hastanın beklenmesi gerekiyorsa da ambulans ekibi tüm süreç boyunca hastayı bekleyip yardımcı olmaya devam edecektir.